Wycieczki Dla Rodzin z dziećmi

Biebrzańska Wiedźma organizuje wycieczki i wyprawy terenowe dla Rodzin z dziećmi po Biebrzańskim Parku Narodowym z Przewodnikiem.
Dolina Biebrzy to raj dla małych i dużych miłośników przyrody. Postaramy się aby Wasza wizyta nad Biebrzą zostawiła niezwykłe wspomnienia. Nasze wycieczki z Przewodnikiem po Biebrzą są bezpieczne dla Waszych Rodzin oraz Waszych dzieci.

Motanka fot Biebrzańska Wiedźma

Zapraszam na wspólne spędzenie czasu na Warsztatach

Warsztaty oferta fot Biebrzańska Wiedźma
fot Biebrzańska Wiedźma

Entre Biebrzańskie

Dla osób, które nigdy nie próbowały zaglądania na „drugą stronę lustra” i dla najmłodszych mamy ok godzinne entre-uczymy się posługiwania sprzętem, najpierw fajka, maska i płetwy, a później aparat oddechowy a wszystko w miejscu o niezwykle bogatym życiu zarówno roślinnym jak i zwierzęcym-zajęcia poprowadzi doświadczony płetwonurek, przewodniczka po Biebrzańskim Szlaku Podwodnym i Mistrzyni Polski w nawigacji podwodnej – Agnieszka Zach.

Koło życia
Wyprawa w świat drapieżników i ofiar. Odwiedzimy stołówkę wilków, łosi, poznamy kolejne ogniwa łańcucha pokarmowego – zrozumiemy zasadę koła życia, obiegu materii w przyrodzie i spojrzymy na świat oczami padlinożerców. Poznamy drapieżne rośliny, owady i inne zwierzęta, i dowiemy się jak różne stworzenia bronią się przed atakiem drapieżników.

fot Biebrzańska Wiedźma dla rodzin oferta
Tropy fot. Biebrzańska Wiedźma

Tropienie zwierząt

Wycieczki i wyprawy terenowe dla Rodzin z dziećmi po Biebrzy z Przewodnikiem. Poszukamy miejsc gdzie poruszają się zwierzęta, poznamy co to są ślady a co to tropy, zobaczymy jak można rozpoznać płeć, i gatunek np. po odchodach czyli wszystko to co umożliwia nam czytanie zwierzęcych opowieści.

Czary gusła zabobony
W co się wierzy, co praktykuje,i jakie niepisane zasady królują nad Biebrzą. Dowiecie się co to siewka i czym oboruje się przepiórkę, jak się zamawia kołtuna i zdejmuje uroki . Poznacie rytuały i przedmioty magiczne . Dowiecie się kto i jak leczył i jak odczytać zachowanie miejscowych. Ponad godzinna wyprawa w przeszłość z Wiedźmą Biebrzańską zwieńczona poradami zielarskimi i etnograficzno spirytystycznymi. Uwaga! Wiedźma ma czasem dzień chochlika – bywa wtedy psotna!

Dla firm oferta czary gusta fot. Biebrzańska Wiedźma
sum fot. Paweł Szpygiel

Spływy szlakiem podwodnym

„Po Drugiej Stronie Lustra”
Biebrza to rzeka od wieków nie zmieniona. Jej dzikie koryto wgryza sięw torfową dolinę jak nóż i odsłania to co od początku doliny było ukryte… To rzeka, która płynie miękko choć nie jest potulna… Zanurzycie się w jej nurcie gdzie poza wstęgami strzałek, sznurami
rdestnic i innych roślin spotkacie gąbki słodkowodne, ryby wszelakie i króla Biebrzańskiego nurtu-suma… jest on zwierzęciem przywiązanym do miejsca … więc jak nie jest na polowaniu to w „domu”.

Niech prowadzą Was torfowe ściany a nurt kołysze wasze zmysły!
A to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. Spływ odbywa się w sprzęcie ABC (fajka, maska, płetwy) ale z powodu długości szlaku i temperatury wody wskazana jest pianka do nurkowania.

fot Biebrzańska Wiedźma

Spływy szlakiem podwodnym

Koszt minimum 400 zł lub 120 zł za osobę/spływ (powyżej 4 osób) + Zezwolenie na nurkowanie w wodach Parku z użyciem aparatów oddechowych- 200 zł za dzień dla grupy do 5 osób, (niezależnie od liczby godzin) – 30 zł za dzień za każdą następną osobę. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Wyprawa na Biebrzańską Łąkę

Zapraszam Was na Biebrzańską łąkę … odwiedzimy mieszkańców, zobaczymy gdzie mieszkają i co robią … poszukamy ważek, motyli i ślimaków … sprawdzimy jakie największe zwierzę bywa na łące i jakie cuda tam rosną … poszukamy storczyków i roślin leczniczych, posłuchamy czy jakieś ptaki tam mieszkają i postaramy się je zobaczyć i nazwać.

Biebrzańska Wiedźma Przewodnik po Biebrzy

Zapraszam na wizytę w Stodole Snów: