Wyprawy terenowe po Biebrzy

Dla miłośników przyrody Biebrzańska Wiedźma organizuje wyprawy i wycieczki terenowe po Dolinie Biebrzy, Narwi i całym Podlasiu. Chcesz zobaczyć Czerwone Bagno? Chcesz zobaczyć dzikie zwierzęta? A może chcesz zobaczyć dzikie ptaki? To dobrze trafiłeś bo Biebrzański Park Narodowy to raj dla miłośników ptaków i łosi i innych zwierząt. Wyprawy po Biebrzańskim Parku Narodowym dopasowujemy do wieku i kondycji fizycznej uczestników.

fot Biebrzańska Wiedźma

Koło życia

Wyprawy terenowe po Biebrzy w świat drapieżników i ofiar. Odwiedzimy stołówkę wilków, łosi, poznamy kolejne ogniwa łańcucha pokarmowego – zrozumiemy zasadę koła życia, obiegu materii w przyrodzie i spojrzymy na świat oczami padlinożerców. Poznamy drapieżne rośliny, owady i inne zwierzęta, i dowiemy się jak różne stworzenia bronią się przed atakiem drapieżników.

Tropienie zwierząt

Poszukamy miejsc gdzie poruszają się zwierzęta, poznamy co to są ślady a co to tropy, zobaczymy jak można rozpoznać płeć, i gatunek np. po odchodach czyli wszystko to co umożliwia nam czytanie zwierzęcych opowieści.

Tropy fot. Biebrzańska Wiedźma
kladka

Biebrza na szybko

Trzygodzinna wyprawa by zobaczyć choć ułamek Biebrzańskiej natury-odwiedzimy kładkę w Terenowym ośrodku Edukacyjnym-biegnie ona przez starorzecza gdzie ptaki wiją gniazda, poznamy zioła na każdą okazję, zajrzymy do fosy by zobaczyć jakie stwory w wodzie żyją i co nam daje woda, odwiedzamy „antygrawitacyjny” schron i miejsce gdzie króluje owadożerna rosiczka, halucynogenne bagno, i zrozumiecie co to znaczy nie mieć gruntu pod nogami, poznacie rośliny, którymi leczyli się carscy żołnierze – wyprawa trwa ok 3,5 godz..

Wokół Doliny Biebrzy

Ośmio godzinna wyprawa w najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Biebrzańskiego basenu dolnego-odwiedzimy doły Torfowe z owadożerną rosiczką, poznamy coś takiego jak pło torfowcowe, poznamy halucynogenne Bagno zwyczajne, przejedziemy sławną Carską Drogą, która jest traktem zarówno widokowym jak i do obserwacji zwierząt-odwiedzimy bagno ławki a na nim wieżę widokową i kładkę pośród bagien, zobaczymy co u bobrów i co porabiają łosie po drodze, na wzgórzu 126 usłyszymy o Polskich Termopilach i bohaterskim Kapitanie Władysławie Raginisie- patrząc na jeden z najpiękniejszych widoków w dolinie, odwiedzimy stanowisko archeologiczne, na którym znajdziemy wióry krzemienne i ceramikę sprzed kilku tysięcy lat, by wysokim brzegiem wrócić do domu zaglądając na piękne punkty widokowe i w miejsca zwłaszcza wiosną zwane rajem ornitologicznym, odwiedzimy wieś, gdzie przez Biebrzę przepływają szczęśliwe krowy. kolejność atrakcji zależy od pory roku.

fot Biebrzańska Wiedźma
Bango Biebrza fot Biebrzańska Wiedźma

Biebrza ekstremalnie

Twardzieli zapraszamy na wyprawę do Twierdzy Carskiej-tam poznacie chłód fortecznych budowli, zajrzymy do fosy i starej prochowni a następnie stracimy grunt pod nogami pośród halucynogennego Bagna i drapieżnej rosiczki.-3 godziny podczas których będziemy czołgać się, wspinać i przeciskać tylko po to by na koniec przebrnąć przez bezdenne bagna. Zabieramy strój, którego nie będzie nam szkoda i strój na zmianę.

Szlakiem drapieżników

Ruszamy na żerowiska śladem wszystkiego co pożera … zaglądamy do stołówki wilka, sowy i … rosiczki … zobaczymy jak łoś zmienia krajobraz i co to Biebrzańskie Bonsaii poznamy mrówkolwa a jak jedzenie to i odchody-nauczymy się po nich rozpoznawać gatunek a nawet płeć zwierzęcia. poznamy zasady koła życia, zerkniemy na dolinę Biebrzy z punktu widokowego (wyprawa około 3 godziny).

Lisy fot. Fotoczaty
fot Biebrzańska Wiedźma

Na spotkanie z ptakami

Wyprawa w najlepsze ornitologiczne miejsca nad Biebrzą i w okolicy. Tutaj właśnie zobaczycie rozlewiska, toki batalionów, pola kaczeńców, wodniczkę, remiza czy orlika grubodziobego. Miejsca wypraw w zależności od pory roku, faz przelotów ptaków. Dolina rzeki Biebrzy to raj dla miłośników ptaków. Przekonaj się i zobacz jakie gatunki ptaków możesz zobaczyć w Biebrzańskim Parku Narodowym z Biebrzańską Wiedźmą!

Przez bagna

Zapraszamy odważnych do pokonania tylko 13 km przez leśne drogi i przepastne bagna … w zależności od pory roku używamy kaloszy, woderów lub po prostu mocno zawiązanych trampków 🙂 sprawdź ile czasu trzeba na pokonanie 13km … gwarantujemy, że nie wrócisz przed upływem 5 godzin … a po drodze może przydarzyć się wszystko… 🙂
wyprawy na zamówienie.

Biebrzańska Wiedźma Bagno
fot Biebrzańska Wiedźma

W poszukiwaniu Łosia

Wybierzemy się w poszukiwaniu Łosia króla biebrzańskich bagien dowiemy się co to za jegomość. Kilkugodzinny rajd Biebrzańskimi ostojami w poszukiwaniu króla bagien, który w zależności od pory roku pomieszkuje w różnych miejscach.

Zioła na wesoło

Zioła ziółka na urodę na depresję, na skutki dobrej imprezy i na małżeńskie kłopoty – dla każdego coś miłego. Coś dla pań, cos dla panów, coś dla dzieci…
o działaniach niezwykłych, skutecznych a czasem zabawnych lub niebezpiecznych a wszystko okraszone humorem. Zapraszamy w podróż po Biebrzańskich łąkach i bagnach w poszukiwaniu najciekawszych ziółek. Dla chętnych Biebrzańskie SPA!
Prawie dwie godziny dla śmiechu i zdrowia.

fot Biebrzańska Wiedźma
Rzeka Biebrza fot. Biebrzańska Wiedźma
Rzeka Biebrza fot. Biebrzańska Wiedźma
Rzeka Biebrza fot. Biebrzańska Wiedźma
Rzeka Biebrza fot. Biebrzańska Wiedźma