Zajęcia edukacyjne z Biebrzańską Wiedźmą

Jest możliwość łączenia zajęć lub stworzenia indywidualnego pakietu na potrzeby grupy.

Biebrzańska Wiedźma Przewodnik po Biebrzy

Stwory z Wody:
Stwory z wody-zaglądamy pod wodę by sprawdzić kto tam mieszka, rozpoznajemy kto jest kim i czy kiedyś będzie latać albo pozostanie w wodzie, poznajemy zawartość ptasiej i nie tylko stołówki, oglądamy domki podwodnych mieszkańców i korzystamy z pomocy dydaktycznych – quizy i zabawy z nagrodami.

Dwie godziny edukacji przyrodniczej.

Tropami zwierząt

Poszukamy miejsc gdzie poruszają się zwierzęta, poznamy co to są ślady a co to tropy, Zobaczymy jak można rozpoznać płeć i gatunek np. po odchodach czyli wszystko to co umożliwia nam czytanie zwierzęcych opowieści.

Tropy fot. Biebrzańska Wiedźma

Jak zostalem batalionem Biebrzańska Wiedźma

Jak zostałem batalionem
Wszystko o piórach i okrywach zwierząt. Zajęcia z piórami i o piórach – do czego służą, czym się różnią i jak wyglądają, dowiemy się jakie odpowiedniki są w świecie innych zwierząt i skąd się biorą barwy okryć zwierzęcych.

Dwie godziny w świecie piór, sierści, rogów i pazurów.

Czym żyje łąka?
Zapraszam Was na Biebrzańską łąkę … poszukamy mieszkańców, zobaczymy gdzie mieszkają i co robią…poszukamy ważek, motyli i ślimaków … Sprawdzimy jakie największe zwierzę bywa na łące i jakie cuda tam rosną … poszukamy storczyków i roślin leczniczych, posłuchamy czy jakieś ptaki tam mieszkają i postaramy się je zobaczyć i nazwać. Ponad dwie godziny buszowania w niezwykłym ekosystemie.

Biebrzańska Wiedźma Przewodnik po Biebrzy
rosiczka Biebrzańska Wiedźma

Z wizytą u rosiczki
Zapraszam w krainę niezwykłą – zobaczymy niesamowite rośliny -rosiczkę, wełniankę czy halucynogenne bagno zwyczajne, poznamy zwyczaje mchu torfowca i moc leczniczą tych roślin, dowiemy się do czego służy torf i jakie ma właściwości-zajęcia z konkursami i nagrodami.

Dwie godziny edukacji przyrodniczej.

Szlakiem drapieżników

Ruszamy na żerowiska śladem wszystkiego co pożera … zaglądamy do stołówki wilka, sowy i … rosiczki … zobaczymy jak łoś zmienia krajobraz i co to Biebrzańskie Bonsaii poznamy mrówkolwa a jak jedzenie to i odchody – nauczymy się po nich rozpoznawać gatunek a nawet płeć
zwierzęcia, poznamy zasady koła życia,

Zajęcia ok 3 – 4 godziny.

fot Biebrzańska Wiedźma

Dla każdego dziecka upominek, również dla każdej grupy (klasy).
Używamy pomocy dydaktycznych.